Životopis

Stanislav Petříček v datech

 

OSOBNÍ ÚDAJE:

Jméno: Ing. Stanislav Petříček
Trvalé bydliště: Liberec
Narozen: 29. 5. 1971 v Liberci
Rodinný stav: ženatý, dva synové, dvě dcery 

VZDĚLÁNÍ:

1989 – 1994 Vojenská akademie Brno
1985 – 1989 Vojenské gymnázium Jana Žižky Praha

KARIÉRA:

2014 – Zdraví začíná jídlem – zakladatel a majitel společnosti provozující bistRAWveg v Liberci a dalších RAW podniků v ČR

 

2013 – Obecně prospěšná společnost Chci pracovat – zakladatel společnosti, která pomáhá najít lidem zaměstnání a zaměstnavatelům zaměstnance formou BEZPLATNÉ inzerce volných pracovních míst na stránkách www.hledampracivliberci.cz

 

2004 -> TP Consulting s.r.o. – spolumajitel firmy, krizový management, interim management, konzultační, poradenské a personální služby většinou pro automobilový průmysl. Působí v České republice, Německu, Rakousku, Rusku, Mexiku a v dalších zemích.

 

TP Tech s.r.o. – spolumajitel firmy, vývoj, výroba, prodej a pronájem průmyslových kontejnerů, technické poradenství, montáže, strojírenské kooperace

Top Control s.r.o. – spolumajitel firmy, třídění a sortace pro automobilový průmysl

 

Top Nákup s.r.o. – spolumajitel firmy, internetové obchody, nákup a prodej průmyslových kontejnerů

 

Top Travel s.r.o. – spolumajitel firmy, internetová cestovní agentura

 

Afe s.r.o. – internetový marketing, poradenství

 

1998 – 2004
Grupo Antolin Bohemia, vedoucí kvality – zodpovědnost za zákazníky, dodavatele a interní procesy včetně systému kvality ISO a VDA 6.1

 

1995 – 1998
Benteler CZ k.s., vedoucí kvality - nastavování vztahů se zákazníky a dodavateli.

 

1994 – 1995
Policie ČR

zÁLIBY:

životní styl, čchi-kung, reikki, zdravá strava, cestování

JAZYKOVÁ VYBAVENOST:

angličtina, ruština, němčina

 

Kdo jsem

Narodil jsem se v Liberci v roce 1971 a ve stejném městě také chodil do základní školy v Oblačné ulici. Vychovávali mě babička a dědeček, kteří mě nasměrovali i k dalším studiím. Po vzoru svého dědečka jsem šel do „armády". Vystudoval jsem vojenské gymnázium v Praze a pak vysokou školu v Brně. Dokončením vysokoškolských studií ale pro mě působení v armádě skončilo, půl roku jsem pracoval v Praze a pak jsem zvažoval možnost zkusit štěstí v zahraničí. Nakonec jsem se rozhodl zůstat doma.

 

Po návratu do Liberce jsem začal pracovat v německé firmě Benteler ČR. Objevil se přede mnou svět sériových výrob se všemi pozitivy i negativy. Měl jsem obrovské štěstí, že jsem se učil od zkušených německých kolegů, jak funguje mezinárodní soukromá výrobní firma. Z těchto základních pravidel žiji dodnes.

 

Přišly však změny ve vedení společnosti, tak jsem se i já rozhodl pro změnu zaměstnavatele na Grupo Antolin Bohemia. Zde jsem si vyzkoušel plnou samostatnost i zodpovědnost v hektickém světě automotive, včetně složitých mezinárodních jednání. Měl jsem štěstí na svého nadřízeného a pár schopných kolegů. Postupně se nám společně podařilo vybudovat výborně fungující firmu. V těchto letech jsem se oženil a narodili se mi kluci dvojčata a následně dcera.

 

Uplynulo několik úspěšných let v Grupo Antolin Bohemia a stál jsem opět na životní křižovatce. Co dál. Nebyla to nutnost, ale hledal jsem novou perspektivu.

 

Byla zde možnost odejít pracovat do ciziny, ale nikdo mi nezaručil možnost návratu na původní pozici. Nakonec jsem se rozhodl začít podnikat.

 

S kolegou jsme založili firmy pro služby v automobilovém průmyslu, internetové obchody a cestovní agenturu. Ve stejné době jsem se i rozvedl a začal žít se svou přítelkyní, se kterou jsem doposud, a přibyla nám ještě holčička. V začátcích podnikání jsme udělali hodně chyb. Byli jsme dobří manažeři v mezinárodních výrobních firmách, ale chyběly nám znalosti potřebné pro podnikání, zkušenosti a měli jsme naivní představy.

 

Já sám jsem byl manažer plný čísel a cynismu. Nebyl jsem zvyklý naslouchat druhým a hlavně ani sobě. Každý hledáme svoji cestu. Hledal jsem taky a postupně jsem objevoval sám sebe. Kdo vlastně vůbec jsem, co dělám, proč to dělám, kvůli komu to dělám. Potkával jsem spoustu zajímavých lidí, kteří mi byli a jsou inspirací. Díky nim jsem si začal pokládat množství otázek a hledat na ně odpovědi, začal jsem přehodnocovat svůj dosavadní životní styl, přemýšlet o zdraví. O tom, jak se chovám ke svému životu, fyzickému tělu a vlastní duši vůbec.

 

33 dní bez jídla


Rozhodl jsem se pro velkou očistu organizmu, detox v podobě půstu. To byla jedna z posledních a, opticky bezesporu nejviditelnějších, změn. Nejedl jsem 33 dní. Detox nebyl příjemný, kdo to zažil, ví o čem mluvím, ale jsem uvnitř úplně jiný člověk. Přibývala mi energie a také radost ze života. Zhubnul jsem skoro 30 kg. Ke svým „starým“ stravovacím návykům jsem se už nevrátil. Rychle jsem se z všežravce masojeda přesunul na vegetariána, vegana až na vitariána. Dnes je můj jídelníček v základu raw. 
Více se dozvíte na mém blogu: http://stanislavpetricek.blog.idnes.cz/

 

Rychlý výslech

Oblíbený spisovatel: Rád poslouchám a čtu názory filosofa Václava Cílka a politologa Petra Robejška a Jiřího Pehe. Velmi mě zaujala kniha Pavla Kohouta Úsvit a rád si čtu v knize jeho svátosti Dalajlamy Radost ze života a umírání v pokoji. Velmi mě oslovil také Leonard Orr a jeho kniha Cesta k dosažení nesmrtelnosti.

 

Ideální trávení volného času: Procházky s rodinou, cestování, cchi-kung

 

Oblíbené jídlo: Stravuji se především RAW občas hřeším – hlavně jídly z thajské a indické kuchyně.

 

Oblíbený sport: Nejraději mám procházky, ale jezdím i na kolečkových bruslích a teď učím své kluky běhat.

 

Co mě zajímá: Energie -  mužská a ženská

 

Co mě dokáže naštvat: Lidé, kteří vše berou jako samozřejmost.

 

Co mě potěší: Když lidé přemýšlí.

 

Co snídáte?: Nic nebo teplou vodu s citronem. Více o mém jídelníčku zde

 

Oblíbené jídlo: Více o mém jídelníčku zde

Login