Žijeme jak na běžícím páse a při tom hledáme vnitřní klid

Co je pro nás důležité? Vyhrát? Neprohrát? Zúčastnit? ... Co je skutečné důležité a presto nás to nikdo to neučí? Zůstat vždy v klidu!
Má někdo z nás klidný a ničím nerušený život? Žijeme v rychlé době, řízenou stále se zrychlujícími informačními toky, které paradoxně přenáší na každého z nás ještě větší tlaky. Ze všech stran si sami na sebe zvyšujeme svá očekávání a ze všech stran se na nás zvyšují očekávání od ostatních - rodiny, v práci, od společnosti. Soutěžíme sami se sebou, se všemi a proti všem.
 
Všichni kolem nás tvrdí, že je důležité vyhrávat, makat na sobě, dělat tohle či tamto. Ano, souhlas, může být. Ale, my splníme jeden cíl, pak druhý, stanovíme si další a nebo je nám stanoven další a dostáváme se do nekonečného koloběhu.
 
To vše pak přináší vnitřní neklid, strachy, úzkosti, deprese ...
 
Uvědomme si, že my nejsme schopni vše a všechno splnit, všem vyhovět a naplnit jejich přání a očekávání.
Proč? Nemáme tu schopnost a moc mít vše pod kontrolou a mít na všechno vliv. Všichni děláme chyby a všichni prohráváme. Přirozeně, jen tak můžeme získat zkušenosti a ponaučení a konec konců, taky není naším životním cílem být neporazitelní a nejlepší.

Poučme se ze svých neúspěchů, utřiďme si získané zkušenosti, pochopme souvislosti a jděme dál. NEZTRÁCEJME však hlavu a buďme maximálně v klidu.
 
To ovšem neznamená, že nemáme nic dělat nebo si nemáme stanovovat žádné cíle. ALE stanovujme si své cíle s ohledem na náš vnitřní klid. Nepřeceňovat se, nepřetěžovat se, nestresovat se! Důležité je zvažovat smysl, skutečný přínos a význam, který nám má náš cíl přinést.
Vše musí jít ruku v ruce a v souladu s naším vnitřním klidem. Pokud nejsme v klidu, tak naopak sami svůj neklid a chaos šíříme dál kolem sebe.
Kde s hledáním vnitřního klidu začít? Určitě jednou z prvních cest, jak se zklidnit, je jídlo. Začněte se zajímat o to, co vlastně jíte. Změňte myšlení, rozlišujte!
 
Jezte lehčí a lépe stravitelná jídla plná výživy. Vyzkoušejte například RAW stravování. Co tím získáte? RAW potrava nezatěžuje organismus. Naopak, naplňuje jej energií a vitalitou. Redukuje nadváhu, výrazně omezuje výskyt civilizačních chorob, pročišťuje tělo, ba přímo omlazuje. Čerstvá strava, co nejvíce BIO, bez konzervantů, rafinovaných cukrů, živočišných tuků, bez lepku, laktózy, ...
RAW stravování vám pomůže přinést vnitřní klid, sebelásku a k tomu všemu je velmi pestré a chutné.
 
Když píši o vnitřním klidu, co si takhle dát například chutný, sladký, ale zdRAWý dort?
 
Zpět na výpis aktualit
Login