Vyrostl jsem na bůčku, zažil blahobyt “All you can eat” a dnes jsem na RAW

Proč? Nechci skončit jako ti, co mne vychovali. Změnil jsem životní styl a žiju zdRAWě. Žádnou dietu jsem nedržel. Postupně měním životní vzorce, které mi do života dala výchova, protože nechci skončit stejně jako moji “rodiče”.
 
Pokud Vás zajímá, co jsem vše udělal a dělám za poslední dva roky, můžete si o tom přečíst v mých v předchozích článcích na blogu nebo na mém FB profilu. Děkuji Vám za zájem.
Ale vraťme se ke stravovací výchově. Co preferovali moji prarodiče na talíři? Maso v různých formách, hutné omáčky a pečivo. Jasný favorit byl bůček, nejlépe studený a chlebem vytírat sádlo přímo z pekáče.
bucek
 
Jak dopadli? S nadváhou, neustále zpocení a unavení. Zdravotní potíže? Cukrovka, slinivka, alzheimer, ledvinové kameny, žlučníkové kameny, operace tlustého střeva, zánět jater, infarkty, šedý zákal, zelený zákal, výměna oční čočky, mozková mrtvice, kolenní klouby bez chrupavky ... děda strávil svůj konec života opřený o chodítko a babička v posteli s Alzheimerem.
Dožili se vysokého věku 81 a 87 let, ale na prášcích, lépe řečeno na platě prášků každý den. Proč? Byli zodpovědní, co jim doktoři předepsali, zodpovědně plnili. Ale kvalita jejich života? A jak dožívali?
 
Dožít se dnes vysokého věku je hlavně dobrý business pro farmaceutický průmysl a také služby poskytující technicky vyspělé zdravotnictví.
Protože většina lidí funguje stejně: pokud je cokoliv bolí, udělají cokoliv, aby bolest zmírnili. Nemají čas ani chuť (v danou chvíli ani schopnost) myslet na nějaké komplexní příčiny nemocí. Dokud je co operovat, dobrý, ale co dál?
 
prasky
 
Pokud se chci dožít vysokého věku ve zdraví, musím žít jinak v porovnání s výchovou a vzorci, ve kterých jsem vyrůstal. Čím jsem starší, tím více vnímám, že nic není náhoda a nechci opakovat stejné „chyby“ a platit pak svým tělem za poslušnost a solidaritu se společností.
Děkuji, nemám zájem, takto skončit opravdu nechci. Co tedy mohu pro sebě udělat? Prvním krokem je změna stravovacích návyků. Na to mám VLIV.
 
Mám to štěstí, že jsem si zažil pocit blahobytu. Plný nákupní koš a plná lednička, all inclusive v hotelech, “all you can eat” v restauracích či jídlo v opravdu luxusních restauracích. Což znamená, že jsem toho nejen hodně snědl, ale také ochutnal mnoho různých jídel různých chutí. Mám osobní prožitek a zkušenost. A dnes mohu upřímně říct, že mi nic z toho nechybí.
 
ZDRAVÍ ZAČÍNÁ JÍDLEM
S čím je potřeba se vyrovnat, když začneme měnit stravu? Tak především s negativní reakcí okolí - nepochopením. Všeobecně platí, že hlavní brzdou změn jsou polopravdy typu: “ale když nebudeš jíst maso, nebudeš mít sílu”, “když nebudeš jíst živočišné produkty, budou Ti chybět bílkoviny”, atd. Zkrátka “rozumné” důvody, proč bychom to neměli dělat a proč to vlastně nejde zrealizovat. A stejně je tomu i s platy prášků.
Pro mnohé je to velká nepříjemnost změnit sám sebe, svůj vlastní příběh. Nejedná se o někoho v televizním seriálu nebo na sociální síti. Jedná se o nás, viníkem jsme vždy jen my sami a na to nejsme zvyklí.
 
Nezapomeňme, že není našim úkolem měnit svět nebo lidi okolo, ale pouze svůj život. Jen tak můžeme být příkladem a inspirací pro ostatní a proto také s vámi sdílím své názory a osobní zkušenosti.

Zároveň platí, že rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák, ten stejně nikdy neposlechne ...
Jakou stravu cíleně vyhledávám? Takovou, která dodá mému tělu spousty vitamínů, enzymů a kvalitních živin, která pomůže pročistit trávicí systém i celý organismus, posílí imunitu a hydratuje. Chci se cítit dobře, nepotit se, být štíhlý, plný energie a zároveň mít stálý pocit sytosti.
Co jsem dnes jedl dobrého?
kopr
 
 
Zpět na výpis aktualit
Login