Umíme se změnit? Neumíme! Jsme unavení, upocení, …

Do čtyřicítky neustále řešíme, že by se mělo všechno a všichni změnit. Změnu začínáme sportem. Chyba! Začít bychom měli jídlem – zařaďme v týdnu jeden “ZELENÝ DEN”.
 
Chceme se vážně změnit?
Velmi trefně to charakterizuje kreslený vtip, který známe ze sociálních sítí: Na pódiu stojí řečník a hlásá : „Chcete změnu?“ Dav reaguje bouřlivým „ANO!“
 
Řečník pokračuje dál: „Tak se změňte!“ a lidi v davu reagují. „Jako JÁ?“ A o tom to je.
Ve čtyřiceti, kdy se častokrát objevují první větší zdravotní komplikace, zjistíme, že musíme sami.
Co uděláme? Zapomeneme, že je nám 40 let a vrátíme se k metodám, které jsme používali, když nám bylo 20. Začneme sportovat, ale naše tělo je o 20 let jinde, jsme bez kondice, většinou máme nadváhu a jsme hlavně unaveni.
 
Za pár dní vše skončí nataženým svalem, bolavým kloubem, ...
Tak nastoupí masáže, fyzioterapie, doktor, .... Potravinové doplňky, postupně přechod na prášky ...
Jsme tam, kde jsme nechtěli být. Otroci systému a zpátky v Matrixu.
 
Pokud se chceme opravdu změnit, nesmíme být unaveni.
Čistě racionálně, pokud nebudeme dostatečně vitální a plni zdravé energie, tak změny nedokážeme. Většina lidí se sebou ve věku od 20 do 40 nic nedělá, řeší kariéru, rodinu, finance, děti, bydlení,.... Opravdová změna vyžaduje koncepční a dlouhodobý proces. Na to potřebujeme sílu a disciplínu.
Posledních 20 let životního stylu za jeden měsíc vážně nezměníme. To je se pouze naše mentálno, emoce a fyzické tělo lekne a čeká nás jen rychlý JOJO efekt.
 
Co unavuje nejvíc? Budete se divit, je to jídlo!
Začněme přemýšlet nad tím, co vůbec jíme. Internet je dnes plný různých naprosto rozporuplných názorů, ale musíme si vybrat a postupně si uvědomovat, co nám pomáhá. Nezapomeňme, že každý jsem originál a máme jen tu svou vlastní cestu.
Všem doporučuji zařadit do jídelníčku co nejvíce OVOZELU a raw stravy, nezatěžuje organizmus jako strava vařená a plná živočišných surovin. Většinou zhubneme, jídlo nás doplní energií a vitalitou a často i pročistí.
 
Postupem času zjistíme, že nestačí jen změnit stravu, že musíme své tělo detoxikovat, kvůli parazitům, které v těle máme. Častokrát se nám už něco jíst ani nechce, ale paraziti nás k tomu dotlačí, protože to oni mají hlad a chtějí přežít. Nestačí jen změnit jídelníček, je NUTNÉ se i očistit také zevnitř. To co v sobě máme za 40 let života nastřádané, za pár dní samo nezmizí ...
Takže krok číslo jedna: zjemnit jídlo! Jeden bezmasý den v týdnu, ideálně hromadu zeleniny, ovoce, případně ořechů nebo semínek. Tzv. “ZELENÝ DEN”
Nemusíte jíst jen samotnou zeleninu. Pomocí robotu lze z ní připravit např. jednoduché RAW rizoto :)
kvetak

 

Zpět na výpis aktualit
Login