Pravda rozděluje. A každý máme tu svoji. Zdraví začíná jídlem!

Má smysl kohokoliv přesvědčovat nebo s ním bojovat za tu naši "pravdu"? Buďme rádi, ze jsme každý jiný. Respektujme, že každý jsme originál a nevnucujme všem právě tu naši pravdu.
 
Většina lidí dnes tvrdí, že se musí něco změnit. Určitě, ale změnit se musí ne něco, ale hlavně my. Společnost se změní, až se začneme vzájemně více respektovat, vzájemně více chápat a budeme k sobě laskavější. Kde je tedy nejspíše chyba? V nás! Zde můžeme použít slovo „pravda“.
Předně mluvme na základě vlastní zkušenosti, nemluvme o cizích pravdách. Respektujme a nemoralizujme. Věcně argumentujme a nerozdělujme.
 
Vynucováním ničeho nedokážeme. Nevnucuji každému svou zdRAWou pravdu, ale sdílím své vlastní osobně prožité zkušenosti a zjištění, že jemnější RAW strava nás dokáže zjemnit a vzájemně sblížit.
 
Krásné fráze, ale jak se začít měnit? Prvním krokem je určitě strava. Zdraví začíná jídlem a to je základ našeho klidného a spokojeného života.
Pokud budeme mrzutí a unavení, tak se určitě nezměníme. Ctím vlastní zkušenost, čím jím těžší a tučnější jídlo, tím jsem obéznější, unavenější a podrážděnější. Na změnu musí být člověk jemnější (RAW strava), odpočatější (nejvíc unavuje jídlo, jeho zpracování v organismu) a plný energie (opět ovlivněno stravou).
 
Co tedy jíst? Předně bychom měli jíst, co nám chutná :) Nikdo nebude krátkodobě, natož dlouhodobě jíst něco, co mu nechutná. To je důvod nedělat z jídla nějaké hnuti nebo náboženství a stavět stravovací styl na "musím"!
Ano, o tom co je a není zdravá strava je mnoho rozporuplných informací. Co odborník, to názor. Buďme za to rádi, přemýšlejme, zkoušejme a vybírejme. Každému sedí a vyhovuje něco jiného. Každý si musí najít tu SVOU správnou cestu. Jen my sami žijeme svůj život a zodpovídáme si za něj.
  
Myslíte si, že pomůže dieta? Za mne rozhodně ne. Logicky, dieta pomůže na týden, měsíc? Po návratu ke starým vzorcům, zvykům je člověk opět tam, kde začal. Je to jako u všeho, jednorázové změny jsou nesmysl a přivádí nás ještě do větších problémů. Dělejme malé postupné změny, ale stále, posunujme hranice své normálnosti.
 
Změnil jsem životní styl. ALE k tomu bylo potřeba najít ten svůj NEJdůvod. Trvalá změna stravy?
V podstatě se jedná o běžnou odvykací kůru, stejně jako je tomu u přestat kouřit, pít alkohol, brát drogy, ....
 
Můj důvod jsem nalezl v nemoci, umírání a odchodu mých prarodičů. Uvědomil jsem si, že pokud nezměním svůj životní styl, tak mě čeká to stejné. Nestraším, to je pouze mé vlastní vnímání reality. Pokud to vnímáte jinak, respektuji váš názor.
Jedno z prvních mých uvědomění bylo, že pokud budu jíst to stejné, co oni, budu se věčně „potápět“ (zadržovat dech při předklonu přes nakynutý pupek) při zavazování tkaniček u bot a potit se při chůzi do schodů.
 
A co by následovalo dál? Podobné nebo stejné nemoci a stejná smrt. Opravdu si myslíte, že je to strašeni? Nikoliv, to je realita. Pokud to vnímáte jinak, respektuji váš názor!
 
Všichni máme právo volby a já si vybrat! Chtěl jsem být vitálnější, hubenější a nechtěl jsem čekat na stejné nemoci jako měli moji prarodiče. Proto jsem se rozhodl kompletně změnit své stravovací návyky. Opakuji, v žádném případě to není lehké! To mi jistě dáte za pravdu, ale vidina mé budoucnosti kráčející ve stopách mých prarodičů mne přiměla k této velké změně.
 
Chcete i Vy začít žít zdRAWěji a nevíte jak? Postupně. Začněte jednou týdně, dejte si zdRAWý zelený den. Klidně začněte sladkými dorty. Když jsem já přestal jíst maso, první měsíc jsem jedl sladké neustále. Pomalu sbírejte nové zkušenosti.
Žijme zdRAWěji tu svou pravdu a vzájemně se respektujme.
Zpět na výpis aktualit
Login