Neřešme, co si myslí ostatní. Je to ztráta času.

Každý z nás žije svůj, jen ten svůj jedinečný život. Moudří lidé říkají, že můžeme řešit pouze to, na co máme vliv. Máme vliv na druhé? Nemáme. Co je a není náš problém?
 
Kdo nejvíce od nás vzorce chování okopíruje jsou naše děti. Bohužel okupírují jak to dobré, tak to špatné. Ostatní lidi se můžou v zásadě pouze vzájemné inspirovat, když chtějí. Tím to začíná a končí.
 
Soběstačnost
Máme vliv na to, co si kdo myslí? Nemáme žádný! Když někomu něco na nás vadí, je to jeho věc. Ovšem důležité je být soběstačný, abychom se nedostali ani pod minimální vliv těch, jejichž názory se od těch našich liší.
 
Tichá pošta
Stává se vám často, že máte dobrý úmysl nebo to myslíte úplně jinak a pak jste zděšeni, co se vám vrátí za odpověď nebo výsledek?
Je to fascinující, jak rozdílně vnímáme stejné zážitky a jak jsme schopni rozdílně tyto zážitky interpretovat. Tak to je! Častokrát jsem si připadal, že jsem byl asi úplně někde jinde, na jiném pracovním jednání, viděl jsem jiný film, ...
Všichni vnímáme jen tu svou realitu a zpracováváme ji k obrazu svému. Je to způsobeno našimi zkušenostmi, rozdílnými životními prioritami a hlavně naší náladou a stavem mysli v daný okamžik.
Člověk okolo sebe vidí a vnímá v daný okamžik většinou jen to, co si řeší sám se sebou a v sobě. Všimli jste si, že pokud vám něco vadí, tak je to najednou všude kolem vás.
A celý svět nás s tím chce jen a jen víc a víc zlobit.
 
Co s tím? Nic! Nic s tím neuděláme. Tak to je. Každý jsme originál a to je ta krása.
Naučme se, že nejsme schopni se zavděčit všem, že nás nebudou všichni chápat, protože každý si vytváří TY SVÉ DOMNĚNKY. Každý z nás na druhých lidech vidí a vnímá to, co vidí a vnímá na sobě. Velmi rychle tak poznáme, co si kdo v sobě zrovna řeší a jak je nastaven.
 
S některými lidmi to je tak navždy. Je to otravné, je to úsměvné, je to barevný a pestrý život.
A proto, mysleme na sebe! Mysleme na svůj vnitřní klid, soběstačnost a vyrovnanost. Přejme druhým úspěch. Inspirujme se, sdílejme informace, ale smiřme se s tím, že zavděčit se můžeme jen sami sami a nikoliv všem.
 
Co má velký vliv na naše rozpoložení a stav mysli? Určitě jídlo, proto jezme zdravě, ať se dobře cítíme a nejsme unavení a mrzutí. Mlsáte rádi? Doporučuji RAW zdravé dortíky. Recept najdete na stránce https://www.facebook.com/ravwegmnamky
zahr
Zpět na výpis aktualit
Login