Názor: Co dokáže rozmar politiků

V posledních týdnech se naše republika ocitla ve zvláštní situaci. Policii, která je významnou složkou zajišťující bezpečnost nás všech, náhle vedou dva policejní prezidenti. Oba se nejprve urputně rvali o svá místa a oba se nakonec rozhodli prezidentské místo opustit.
 
Stále je v našem národě zakořeněno, že musíme na někoho něco vědět nebo mít - složky, tajné archivy, kartotéky. Pokud i nadále zůstane u našich vládních představitelů tato představa zakořeněná, tak se toho moc nezmění. A to se úzce dotýká i kauzy dvou policejních prezidentů. 
 
Hlavním úkolem policie je kontrolovat dodržování zákona, ne politikařit. Nechtěl bych být v pozici policejního prezidenta, který se nejprve celý život prokousává až na karierní vrchol poctivou prací, a když kýženého cíle dosáhne, nějaká polická strana se snaží ho zdiskreditovat a zničit.
 
Po dvaceti a více letech práce u policie rozumí většinou policejní práci a oborům, které s tímto odvětvím souvisí. Ale o jiných oblastech toho příliš neví. Jak má tedy živit rodinu, zachovat životní standard... Tak je rád za trafiku nebo bezpečnostní službu, i když má celý život naruby. Ale konečně se dopracoval do vysněné pozice.
Zpět na výpis aktualit
Login