Náš partner - Věšák na naše problémy

Název plně vystihuje realitu, každý z nás hledá někoho, kdo by splnil jeho tužby. Zákon přitažlivosti zní: Co vyzařujeme, to dostaneme. Pamatujme: Rozumíme-li sobě, porozumíme i svému okolí. Žijme svůj život, ne ten druhých lidí. Buďme svobodní, ale ne osamělí.
 
Název plně vystihuje realitu. Každý z nás hledá někoho, kdo by splnil jeho tužby. Nelze hovořit jen o materiálních potřebách, to by bylo moc jednoduché. Chceme k někomu patřit a zároveň někomu patřit, mít své místo ve společnosti, někomu včetně sebe dokazovat, že jsme potřební a užiteční. Chceme se ve vztahu realizovat, mít potomky, mít se kde prezentovat. Těch důvodů je tolik, kolik je lidí na světě.
 
Proč jsem se ženil já? Chtěl jsem někam patřit a o někoho se starat. Ovšem podle mých vlastních představ. Moje jasné představy plně nekorespondovaly s představou mé manželky, tak jsme se rozvedli.
 
Dobře, špatně? Berme to jako fakt. Až v manželství pochopíme, že na každém hloupém vtipu o manželství, kterému jsme se dříve smáli, něco je. Na to téma existuje velké množství teorií. Přidám tedy další.
 
Poměr mužské a ženské energie je v každém z nás různý. Každý z nás si okopíruje jednoho ze svých rodičů a přidá kousek toho svého. Přitahujeme automaticky takový protipól, abychom v součtu měli 100% mužské i ženské energie. Lze jednoduše konstatovat, že hlavně přitahujeme lidi s podobným nastavením, ti jsou pak našimi kamarády, a lidi s opačným nastavením, ti zase životními partnery. Ostatní lidé okolo nás většinou jen proplouvají.
 
Zákon přitažlivosti zní: Co vyzařujeme, to dostaneme.
Co se stane, když se změníte a váš partner ne? Rozejdete se. Jak poznáte, že jste se změnil? Váš nový partner bude jiný. Když se nezměníte a změnil se váš původní partner, tak si s velkou pravděpodobností k sobě přitáhnete stejný typ člověka jako předtím. Častokrát i skoro stejně vypadá. Není to ale dobře nebo špatně, je to tak. Smutné by bylo, pokud by nám měl naši představu o štěstí splnit náš partner. To pak máme problém.
 
Lidé se ve vztahu doplňují, jeden od druhého se učí a do jisté míry kopírují. Co je normální? To, co žijete. Chcete změnu? Tak na sobě pracujte, ale může se vám lehce stát, že váš partner se nebude chtít měnit, a tak se rozejdete.
Určitě nelitujte minulosti, ale pokud přitahujete stejné typy partnerů a stejné příběhy, které už hrát nechcete, tak se nad sebou zamyslete a začněte se sebou něco dělat. Zákon přitažlivosti je neúprosný. Je to jako když házíte kostky a padají vám stejná čísla. Nezapomeňme, že před sebou neutečeme.
 
Pamatujme: Rozumíme-li sobě, porozumíme i svému okolí.
Co je nejlepší? Poměr mezi mužskou a ženskou energii 50 na 50. Vyrovnanost, přitahujete vyrovnané partnery i přátele. Jak na to?
Zbavte se svého jistého, abyste neumřeli nudou při zažívání stejných příběhů. Univerzální návod na člověka neexistuje, ale jako u všeho platí, všichni jsme tak různí, a přitom tak stejní!
 
Pokud jste ve stavu sebereflexe, a chcete se skutečně změnit, ne jenom měnit, doporučuji pracovat na více úrovních. Fyzické, mentální, emocionální i duchovní. Udělejte si hlavně svůj nezávislý názor.
 
Je velmi přínosné stravovat se střídmě, nepřejídat se a své fyzické tělo nezatěžovat trávením. Doporučuji lehčí vyvážená jídla, preferujte japonskou, thajskou, indickou a čínskou kuchyni. S velkou pravděpodobností, se vám podaří zredukovat váhu a budete zdravější. Zařaďte do svého života půsty, mají blahodárné účinky na vaše zdraví. Půstem mimo jiné pročistíte negativní emoce ve vašem těle. Doporučuji různé očistné kůry, ledviny, tlusté střevo a játra. Zařaďte do vašeho života pravidelné cvičení, začněte meditovat. Hlavně si načtěte nové informace, literatury a odkazů na internetu je habaděj.
 
Co říci závěrem?
Dříve jsem se měnil hlavně mentálně. Moje manželka na svých názorech trvala, tak jsme se rozvedli. Změnil jsem se skutečně, ano. Moje stávající žena je jiná. Nyní se měním ještě víc, ale má žena na sobě pracuje taky a měníme se spolu. Ve vztahu je důležité vzájemně se respektovat a podporovat se. Ne mít k sobě partnera, jehož hlavním úkolem je realizovat nám naše potřeby. Žijme svůj život, ne ten druhých lidí. Buďme svobodní, ale ne osamělí.

 

Zpět na výpis aktualit
Login