Kecám z hladu? S pauzami jsem tento rok nejedl už 100 dní. Co s časem navíc?

Minulý týden jsem pokořil hranici 100 dní v tomto roce, kdy jsem nejedl, nýbrž pouze pil. Nemyslím tím sto dní v kuse, ale s pauzami. Pár dní jím, pár dní zase ne.
 
 
Nehodnotím to jako klasický půst, většinou den jím, pak den dva jídlo zcela vynechám. Nejvíce jsem během této doby nejedl 6 dní. Nedělám to však kvůli půstu. Trénuji tím své myšlenky (hlavu), že ať jím či ne, je to vlastně jedno.
Rád bych někdy v budoucnu přestal jíst úplně. Možná si myslíte, že největší překážkou toho dosáhnout, je hlad, ale o hladu to vůbec není.
Co je nejsložitější? Vůbec ta myšlenka nejíst. Od malinka nám všichni říkají: “Jez!”,”Dojez to!”,...

Jaké je největší úskalí při nepříjímání potravy?
Tělesná hmotnost. Je důležité, aby fyzickému tělu bylo jedno, zda přijímá potravu či nikoliv a nehublo. Samozřejmě záleží na zásobě, resp. nadbytku tělesné váhy. Obézní člověk zhubne vždycky, štíhlý naopak již nesmí. Udržet si svou hmotnost a nemít váhové výkyvy se mi již daří. V žádném případě nejde o žádnou dietu, nýbrž o životní styl, o péči o své vlastní tělo (minimalizace jeho opotřebovávání), ..... U diety, která dřív či později skončí nejčastěji dochází k návratu ke starým zvykům a “jojo” efektu.

Čeho člověku přebývá, když nejí?
Napadlo by vás, že je to volný čas? Když člověk přestane jíst, sníží se mu potřeba spat tolik, co dosud. Například v mém případě již po dvou dnech nejezení nedokáži večer usnout a zároveň se velmi brzy budím. Je to tím, že tělo (trávící soustava) nezpracovává žádnou potravu a proto nepotřebuje tolik odpočívat.

Co jídlo umožňuje? Jídlo nám rozděluje den na jednotlivé části a dodává mu rytmus. Snídaně, oběd, večeře a “ideálně” ještě svačina(y).
Člověk se nudí, tak otevře ledničku a začne jíst. Člověk je naštvaný, jde jíst. ....

To znamená, že nejíst znamená vyjít sám se sebou! Co je na tom nejsložitější? Udělat si čas sám na sebe, věnovat se sám sobě a učit se celkové vyrovnanosti.
Cítím se vyčerpaný, když jsem už 100 dní tento rok nejedl? Naopak! Mám nadbytek energie. Když chci spát, jednoduše se najím :)
A co jím? Například lahodný raw dort, který zejména v tomto letním čase příjemně osvěží.
 
Zpět na výpis aktualit
Login