Ambice? Zdravý „Mekáč“!

Budoucnost bez civilizačních nemocí a budoucnost plná energie. Živá syrová RAW strava, kterou nebudete jíst, protože je zdRAWá, ale protože VÁM bude chutnat. Představujeme vám bistRAWveg a distribuční síť Zelená vidlička.
 
ROK cesty od dílčích a nejasných myšlenek a útržkovitých informací k aktivní realizaci sítě zdRAWých vitariánských bister a rozvozu jídla. V září uplynul rok, co jsme se s manželkou rozhodli zrealizovat myšlenku zdravého stravování. Rok, co jsme začali aktivně plánovat a realizovat zcela nový, originální zdRAWý koncept. Vše od nuly, pro nás v neznámém (gastro) oboru, s novými spolupracovníky bez vlastních zkušeností.
 
Proč RAW? Vnímáme naše zdraví jako základní hodnotu a sdílíme společně názor, že zdraví začíná jídlem. Rostlinná strava, dle našich zkušeností a získaných informací nabízí nesporné zdravotní výhody. Proto aktivně propagujeme zdRAWé jídlo bez konzervantů, rafinovaných cukrů, živočišných surovin, bez lepku, jídlo plné enzymů, živin, minerálů a vitamínů.
 
RAW není jen šetrný přístup ke stravování, RAW strava má i hlubší společenské souvislosti. Vychází z úcty k vlastnímu organismu i k okolnímu světu. Je to šance na zdravou změnu pro nás pro všechny včetně soucitu k hospodářským zvířatům a k ochraně životního prostředí.
Mnoho lidí dnes mluví o změně životního stylu, avšak bez změny stravovacích návyků se změnit nelze. Ale jak to chcete v běžném životě udělat? Podíváte se kolem sebe a uvědomíte si, že není vůbec jednoduché pravidelně jíst bezmasé jídlo. Pokud si pod tím ovšem nepředstavíte hranolky se smažákem a tatarkou.
 
Proč bistRAW? Slovo bistro pochází z ruského "bístro" čili rychle. My ctíme vlastní zkušenost, neradi čekáme. Bistro je nám blízké. Profesně jsme z automobilového průmyslu, kde je vše v rychlém tempu a kde není čas. Na klidný oběd už vůbec ne. Pokud se chcete najíst, musíte rychle. Jinak se k jídlu dostanete až večer doma. Otázku, jak a kde se rychle najíst, avšak zdravě, většina z nás neřeší.
Zvolili jsme koncept pro obchodní nákupní centra. BistRAWveg je pro všechny a obchodní centra jsou místa, kam dnes chodí většina z nás. Pohodlně zde zaparkujete, nakoupíte a při tom se zde běžně i najíte.
 
A pokud nemáte čas se u nás stavit, je tu možnost rozvozu! Jsme služba! Máme systém TO GO, do krabičky a vytváříme distribuční síť spolupracovníků, abychom umožnili jíst zdRAWé jídlo všem, co mají zájem.
Proč je RAW jídlo vhodné do práce?
 
Po syrové stravě se necítíte unaveni, tělo nepotřebuje vynaložit tolik energie na trávení, jako u běžného jídla. Pokud jíte převážně RAW stravu, nejste fyzicky unaveni a nemáte potřebu tolik odpočívat a spát.

Přiberete? Naopak, zhubnete. RAW stravování není prioritně dieta, ale většina lidí zhubne a ještě navíc budete plní svěží životní energie.
Budete mít hlad? Záleží, kolik jste toho zvyklí běžně jíst. Ale nejspíše budete mile překvapeni, jak je RAW jídlo syté. Nejsou to jen lehké zeleninové saláty, ale i sytá jídla plná oříšků a semínek (bílkovin). A nezapomeňte, syrové jídlo Vám nikdy nevystydne.
Víme, že nikdo nebude dlouhodobě jíst cokoliv jenom proto, že je to zdravé. Ale budete mile překvapeni, že syrová strava je připravena tak, že je nejen zdRAWá, ale hlavně chutná.
 
Kam jsme se za rok posunuli? V dubnu jsme otevřeli první bistRAWveg v Liberci v obchodním centru Plaza. Nyní začínáme tvořit druhý bistRAWveg v Hradci Králové v Orlice parku. Od června aktivně rozvážíme jídlo do firem a spolupracujeme se zdravými výživami a cukrárnami. Se všemi, kteří mají zájem. Místa, kam pravidelně rozvážíme? Liberec, Praha, Mladá Boleslav, Nymburk, Česká Lípa, Teplice, Bedřichov, Trutnov a rozšiřujeme se dále.
 
 
Často se nás ptáte, zda a kde bude další bistRAW. V Praze, bistRAWveg má již podepsanou smlouvu s obchodním nákupním centrem v Praze a s dalšími jednáme.
 
Společně propagujeme myšlenku zdRAWého ZELENÉHO DNE. Nikoho nenutíme být 100% na RAW stravě. Nebylo by ale hezké, kdyby každý z nás jedl alespoň jeden den v týdnu pouze rostlinnou zdRAWou stravu? Naším cílem je, aby co nejvíce lidí zapojilo sebe, svou rodinu i své kolegy v práci do ZELENÉHO DNE. Je to jedna z cest, jak žít budoucnost bez civilizačních nemocí, budoucnost plnou zdRAWé energie.
Fandíte nám, ztotožňujete se s naší cestou? Vnímáte pozitivně náš příběh a smysl naší práce? Sdílejte prosím naše názory, kontaktujte nás, spolupracujte s námi.
 
Děkujeme všem našim zákazníkům a těšíme se na vás na všechny, kteří vnímáte, že naše ZDRAVÍ začíná jídlem!
Zpět na výpis aktualit
Login