33 dní bez jídla: Proč jsem unavený, kde je chyba? Přidám klystýr?

Klesá mi vitalita, co jím a jaké informace jsem si doplnil o půstu. Žijeme proto, abychom jedli nebo jíme, abychom žili? Vegetarián, vegan nebo vitarián? Co následuje po raw stravě? Prána, kdo ví... Pomůže očista zdvojnásobit délku života?
 

 

Klesá mi vitalita, před 45 dny jsem opět začal po 33 dnech bez jídla jíst. Spával jsem přibližně 4 – 5 hodin, ale tento týden už jsem 2x spal déle (jednou 6 a jednou 7 hodin). Co se děje? Nechci, aby tento příběh skončil ve stylu jedno „hrdinství“ a dost.
 
Jak se nyní stravuji?
Ráno piji citrónovou šťávu a pak většinou obědvám, večeřím. Základem mé stravy je zelenina. Obědvám v restauracích japonských, indických, thajských, vegetariánských, veganských nebo vitariánských, podle toho, kde právě jsem. Čistě zeleninové polévky, maximálně s tofu a občas rýžovými nudlemi.
 
Hlavní jídlo bývá různě zpracovaná zelenina, maximálně s rýží nebo kuskusem. K večeři mívám zeleninové šťávy, dušenou zeleninu nebo kompletní talíř (luštěninu, obilninu, tepelně zpracovanou zeleninu, kvašenou a syrovou zeleninu, semínka). Někdy si dám „jen“ oříšky, semínka, sušené třešně či brusinky.
 
Doplňuji si informace o hladovění
Ve volném čase si doplňuji informace o půstech a stravovaní. Historické a náboženské odkazy o půstu, které jsem přečetl, jsou pouze pozitivní. Pro názornost uvedu některé příklady.
 
Začnu od Hippokrata: „Co nevyléčí hlad, nevyléčí žádný lék!“ V křesťanství je půst popisován jako odpověď na Boží volání, v touze pochopit a podřídit se Božímu vedení.
Díky internetu a příteli Googlu lze informací o různých formách hladovění a půstech najít obrovské množství - různé odkazy na knihy, weby, skupiny na facebooku, člověk je za chvíli informacemi zahlcen.
 
Na zamyšlenou je mnoho úvah, ale mne nejvíce oslovily dvě. Jedna na téma zda žijeme proto, abychom jedli nebo jíme, abychom žili. Druhá je úsměvná, jedná se o upozornění, že vše je potřeba konzultovat s lékařem. Zkuste se nad tím upřímně zamyslet: když jsme začali kouřit, pít alkohol, jíst tučné jídlo, či snad požívat drogy... konzultovali jsme to s doktorem nebo někým jiným? Tak proč bych měl probírat s lékařem, že se chci detoxikovat, pročistit a sám sebe uzdravit?
 
Neustále se všude opakuje, že problémy při půstu nezpůsobuje nedostatek výživy, ale uvolňování toxinů do těla. Při vlastním půstu umožníme trávicímu a vylučovacímu systému klid a odpočinek, orgány mohou zregenerovat. Při půstu jsou doporučovány teplé koupele, masáže, očisty trávicích orgánů. Je povoleno pít pouze čistou vodu, jinak to není půst. Při návratu ke stravě většina diskusních fór favorizuje nastolit stav trvalé střídmosti a jako základ stravování je doporučována zelenina.
 
Co dělám za chyby? Proč se cítím unavený?
V porovnání se svým „minulým stravovacím životem“ se nyní stravuji neuvěřitelně lehce. Přesto začínám být unavenější. Jediné rozumné vysvětlení je, že jím něco, co nemám nebo jím moc! Běžně jsem spal kolem 4 až 5 hodin a najednou jsem tento týden dvakrát spal 6 – 7 hodin. Prosurfoval jsem internet a nalezl na toto téma následující souvislosti.

Několikrát jsem zmiňoval, že jím hodně oříšků a semínek a ještě k tomu piji kvůli očistě jater 3x denně ostropestřecový olej. Ještě jedna důležitá informace, když jsem spal 7 hodin, bylo to v hotelu, kde jsem šel hned po ránu s rodinou na snídani. Výjimečně jsem si v tento čas dal bio oříšky. A ty souvislosti?
 
Jezením většího množství oříšků, semínek a olejů se vytvoří nadbytečné množství tuku v krvi. Tuky působí na inzulin, brání redukci hladiny cukru. Vysoká hladina cukru způsobuje, že buňky nemají dostatek energie, což způsobuje únavu. Nezapomeňme, že vše, co sníme, se mění na cukry, rychlé cukry jsou z ovoce.
 
Nejlépe srozumitelný výklad jsem nalezl v článku http://www.jajsem.com/shrnuti-zive-stravy-jak-casto-jist-kombinace-potravin-vyzivova-schopnost-syrove-stravy-proc-ovoce-nezpusobuje-kandidu-apod/ Jsem Mariewww.jajsem.com– vřele všem doporučuji si přečíst, zde naleznete odpovědi na plno dalších zajímavých otázek.
 
Hladinu cukru v krvi snižuje inzulin, hormon, produkovaný B buňkami Largenhansových ostrůvků slinivky břišní. Slinivce břišní způsobujeme zátěže nezdravou a tučnou stravou, jako léčba se doporučuje syrová strava.
Duchovně je slinivka břišní extrémně citlivá na emoce a naše přemýšlení. Hlavně na negativismus, ublíženost a hraní si na chudáčka. Vzhledem k situaci, v jaké jsem vyrůstal, se nelze divit, jestli mám (resp. měl jsem) k těmto vlastnostem sklony.
 
Řešení je jednoduché a jasné. Přidat ovoce a ubrat oříšky, semínka a olej. Navíc ještě upravím jídelníček, 1x denně „pevné“ jídlo a 1x denně zeleninovou nebo ovocnou šťávu.
 
Kdy a jak snídat?
Piju citrón s teplou vodou. Probouzím se odpočatý a plný energie, považuji za nepřirozené hned jíst a de facto se unavit. Několikrát jsem narazil na doporučení, první jídlo až kolem 9. – 10. hodiny, protože se tělo ráno čistí a není dobré snídat. Většinou to bylo podpořeno obavami z kvašení jídla v trávicím traktu, které způsobuje trávení večeře či noční svačinky spolu s čerstvou snídaní.
 
Kam se budu dále ubírat?
Vegetarián, vegan nebo vitarián. Pro vysvětlenou, ve vztahu k vitariánské stravě se používají obraty raw strava, živá strava nebo syrová strava.
Vše mi je blízké a příjemné. Pohybuji se většinou na úrovni vegana. Když běhám po městě nebo cestuji, tak se vegetariánství nevyhnu a raw strava je na mne ještě moc hutná a syrová...
 
Přikláním se k názoru, že dokonalé zdraví je rostlinná syrová strava. Budu míchat dohromady maximálně 3 druhy potravin, myšleno ovoce a zelenina, omezovat množství a chtěl bych se přiblížit k úplné MONOSTRAVĚ.
 
Jaké další očisty plánuji?
Určitě plánuji očistu tlustého střeva a jater. U tlustého střeva uvažuji nad šankaprakšalánou nebo klystýrem. Po pravdě, si to musím celé srovnat v hlavě, zatím mám k tomu odstup. Ale všichni uvádí, že máme ve svém těle 2,5 – 18 kg usazenin a i v průběhu půstu vyjde z těla 0,5 až 1,0 kg usazenin, v případě denní očisty. Logicky se mi to zdá nemožné, ale všichni uvádí shodné údaje. Jedno vím určitě, nechci mít zbytečně ve svém těle takové množství mrtvé hnijící hmoty.
 
Očista jater je ještě zajímavější. Moje játra v pořádku nejsou, nehty jsou stále vroubkované. Fotky s vyloučenými žlučovými kamínky o průměru 1 cm a počtu 2-5 tisíc po očistě jater, vypadají naprosto neuvěřitelně a považuji to za výzvu. Na výsledek očisty jater se opravdu těším. Někde jsem se dokonce dočetl, že díky očistě jater se můžete dožít i dvojnásobného počtu let než vaši vrstevníci.
 
Co se mi nejvíc líbí na vegetariánech, veganech a vitariánech?
Téma diskusních fór a příspěvků! Diskutuje se, jakou stravou, se kdo zbavil které nemoci, jaká jídla a očisty komu pomohly. Kdo jak omládl, odstranil zdravotní handicapy, kolik kdo zhubl...
 
Velmi se mi líbí samostatnost a přístup této skupiny lidí ke svému zdraví. Většinou se s těmito lidmi potkávám v restauracích, jsou milí, usměvaví a přátelští. Ztotožňuji se s touto životní filosofii.
 
Co následuje po raw stravě? Čím dál tím víc si myslím, že je opravdu skutečně možné žít jen z prány. Uvidíme, ale to až třeba někdy později nebo taky nikdy. Kdo ví ...
Zpět na výpis aktualit
Login