33 dní bez jídla: Naše zdraví, pH otázkou života a smrti?

Další zamyšlení nad naší cestou ke zdraví. Jen poslouchat příběhy druhých lidí nás nikam neposune. Je důležité „řešit“ kyselinotvorné a zásadotvorné potraviny. Nebo je to „blábol“? Co myslíte? Pro zajímavost, silně zásadotvorným ovocem je citron...

Měnit sám sebe není jeden krok, je to celoživotní cesta. Nejdříve však musíme překročit naše vnitřní hradby a vydat se hledat smysl naší existence. Přesný návod a postup neexistuje, nedá se to naučit, ale je to v každém z nás.

 

Není důležité, kde naše cesta přesně začne a kudy povede, ale určitě se nevyhne našemu ZDRAVÍ. Ve většině mých článků se zaměřuji na naše zdraví a životní styl, včetně předpokládaných následků, pokud nad sebou nezačneme přemýšlet včas. Účelem není vzájemně se strašit, pouze ze svého úhlu pohledu popisuji své životní zkušenosti nebo příběhy lidí, s kterými jsem žil a byl jsem přímým svědkem jejich životních peripetií. Nejsou to vymyšlené příběhy nebo statistika.

 

Nezapomeňme, že v našem životě se neděje nic bezdůvodně. Vše má smysl. Nejviditelněji a v plné parádě se vše projeví na našem zdraví. Většina z nás ignoruje své zdravotní problémy tak dlouho, až už je pozdě. Nemoci jsou následek, vyvolaný příčinou. Hledejme příčinu, odstraňme ji a odstraníme tak i nemoc. Vynechme v první fázi poněkud náročnější spirituální, duchovní příčiny nemocí, ale zaměřme se na stravu, naše mentálno a emoce.

 

Většinu informací, které zde uvedu si lze detailněji přečíst kdekoliv na internetu nebo v knihách, vřele to všem doporučuji. Je dobré a nutné mít svůj názor a hlavně zkoušet a experimentovat. Nikdy nezapomínejte, že jsme každý „originál“. Cílem těchto řádků, je opět přinutit nás k zamyšlení o našich samozřejmostech. Nepodceňujme stravu. Nemusíme nijak složitě „surfovat na Googlu“, abychom nalezli několik základních pojmů, které bych rád objasnil. pH, kyselinotvorné a zásadotvorné potraviny, toxiny, hleny, živočišné tuky. Jako u všeho jsou zde názory různé, ale většina v kontextu s naším zdravím hovoří jednoznačně. Nechci se pouštět do složitých detailních rozborů, jde mi více o návaznosti.

Označení pH vyjadřuje, zda roztok reaguje kysele nebo zásaditě. Stupnice 0 až 14. 0 až 7 kyselina a 7až 14 zásada. Optimální pro naše tělo je hodnota pH krve 7,34 až 7,45. To znamená jíst zásadotvornou stravu, ne kyselinotvornou. Většina z nás své fyzické tělo potravou překyseluje. Kyselinotvorná strava vytváří v našem těle toxiny a hleny, které vyvolávají záněty. Které potraviny, jak, kde a co přesně, lze opravdu jednoduše dohledat. Informací odborníků na stravu a vědeckých studií lze nalézt dostatek. Nerozumím tomu, proč tyto informace přehlížíme a proč na ně není kladen takový důraz, jaký by si asi zasloužily. Lze oprávněně argumentovat, že toxiny jsou „ všude a ze všeho“ nejen v jídle, ale ukládáme je už od prenatálu. Kosmetika, vzduch, dlouhotrvající stres, kouření, alkohol, to vše překyseluje naše fyzické tělo a není se pak čemu divit, že je většina z nás dlouhodobě nemocná.

 

V prvním kroku přestaňme škodit sami sobě a stát sami sobě v cestě k uzdravení. Zamysleme se nad smyslem svého současného života, nemyslím tím jenom stravou. Pokud shledáme, že nastal čas na změnu, tak se jednoduše změňme. Nezavrhujme peníze, kariéru, ale berme to jako součást něčeho většího... Začněme maličkostí, zjistěme si, jaké máme pH. Opět existuje více možností, ale doporučuji si zkontrolovat pH moči, kupte si v lékárně diagnostické proužky k vyšetření moči, nemusíte začínat hned pH metrem. Postup je v přiloženém návodu a řádově poznáte jak na tom náš organizmus skutečně je. Měřte si hodnotu celý den, po ránu je moč nejkyselejší a přes den se hodnoty zvýší, alespoň u mě to tak je.

 

Ujasněte si, co je vašim cílem. Léčit se nebo se vyléčit? Pokud se chcete skutečně vyléčit, pak je nutné změnit svůj životní styl. Změnit stravování na pár dní je přínosné jen a jen na pár dní. Když zadáte do vyhledávače kyselost a zásaditost potravin, lépe kyselinotvorné a zásadotvorné potraviny, naleznete dostatek informací. Některé si trochu protiřečí, ale většinou existuje principiální shoda. Co naleznete? Například citrón je zásadotvorný (proto piji k snídani citron s teplou vodou), asi nepřekvapí, že kyselinotvorné je maso, cukr, sladkosti, alkohol, sýry, mléko, oříšky ...a zásadotvorná je většina zeleniny a ovoce. Doporučuji vyhledat si rozdíly mezi živočišnými a rostlinnými tuky. Hlavně udělejte si svůj vlastní názor a experimentujte, co jaká potravina s vaším tělem skutečně dělá. Informací je dostatek. Kolik informací potřebujete pro své rozhodování, je pouze na vás. Osobně si taky hlavu nelámu s některými rozdílnými názory na stravování mezi vitariány a vegany. Čas ukáže, jakým směrem se skutečně vydám.

 

Jak být zdravý a vitální?

Chcete odstranit z těla kyseliny, které jsou příčinou zánětů a brzdí přísun živin buňkám? Změňte své stravovací návyky. Alkalizujte, zvyšte zásaditost nebo snižte kyselost, vyberte si, jaké slovní spojení vám více vyhovuje. Odšťavňujte, objemově je sklenice z pěti odšťavněných okurek nebo mrkví podobně velká jako jedna okurka nebo mrkev. Zjednodušte stravu, zvětší se tak přísun energie pro tělo, místo energie na zpracování. Konzumujte více syrové stravy. Zjemněním stravy uberete ve vnitřní i vnější agresi.

 

Vyhraďte si čas sami pro sebe, přemýšlejte nad tím, co děláte pro sebe. Zrevidujte své myšlenkové procesy. Zamyslete se, jaké máme požadavky na sebe. Za čím se honíme a proč? Nehoníme se za zbytečnostmi? Neřídí mi moje potřeby společnost? ŽIJU skutečně svůj život? Žijte přítomností ne minulostí, kterou nezměníte nebo budoucností. Mysl řeší minulost a vytváří budoucnost, emoce vytváří chuť něco dělat a následky nalezneme na fyzickém těle. Nezapomeňte, že mysl je dobrý sluha, ale mizerný pán.

 

Pro svůj vnitřní klid a vyrovnanost přidejte do svého života meditace, existují rychlé a účinné meditace. Pro začátek doporučuji vyzkoušet „Svatou Trojici“ postup je na mém soukromém facebookovém profilu https://www.facebook.com/stanislav.petricek.5. Komu vyhovuje, cvičte, relaxujte sportem. Perfektní jsou procházky v přírodě.

 

Mentálně změňme postoj k problémovým životním situacím. Nehledejme viníky vlastního selhání. Nehledejme spasitele, kterému dáme vlastní důvěru, že „to za nás vyřeší“. Nikdo za nás nic nevyřeší, to je pravda stará tisíciletí. Staňme se vůdci a lídry. Zbavme se strachů, tvořme a spolupracujme. Umějme vydělávat peníze, neschovávejme se v davu, pracujme na svém sebevědomí a jistotě. Užívejme si pocitu sounáležitosti, uvědomme si, že nemusíme nikomu, ani sobě nic dokazovat. Promluvte si o všem se svou rodinou a přáteli, požádejte je o podporu.

 

Co napsat závěrem? Je perfektní, že lidé hojně navštěvují Duškovy Čtyři dohody, různé přednášky například lékaře Hnízdila, je to zdroj inspirujících informací, ale jen poslouchat příběhy jiných lidí nás nikam neposune

Je nutné pracovat sami na sobě, základ všeho zůstává v NÁS.

Více najdete na mém facebookové profilu Stanislav Petříček nebo na stránce https://www.facebook.com/pages/Ing-Stanislav-Petříček

Zpět na výpis aktualit
Login